SFR2500005609JA500
型號描述:
56 Ohms ±5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 56 OHM 5% 0.4W AXIAL
型號:
SFR2500005609JA500
品牌:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Failure Rate
Resistance
56 Ohms
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
0.4W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Composition
Metal Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C