SFR2500002740FR500
型號描述:
274 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 274 OHM 0.4W 1% AXIAL
型號:
SFR2500002740FR500
品牌:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.4W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Composition
Metal Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
274 Ohms