SFR2500002551FR500
- 型號描述:
2.55 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 2.55K OHM 0.4W 1% AXIAL
- 型號:
- SFR2500002551FR500
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 2.55 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.4W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Axial
- Supplier Device Package
- Axial
- Size / Dimension
- 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)