SFR16S0001402FR500
- 型號描述:
14 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 14K OHM 1/2W 1% AXIAL
- 型號:
- SFR16S0001402FR500
- 品牌:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 14 kOhms