PHP02512E10R0BST5
- 型號描述:
10 Ohms ±0.1% 2.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
RES SMD 10 OHM 0.1% 2.5W 2512
- 型號:
- PHP02512E10R0BST5
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2.5W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.84mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 Ohms