首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PHP02512E40R2BST5
影像僅供參考,以產品規格為準
PHP02512E40R2BST5
型號描述:
40.2 Ohms ±0.1% 2.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 2.5watt 40.2ohms .1%
型號:
PHP02512E40R2BST5
品牌:
Vishay / Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2.5W
Tolerance
±0.1%
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
Resistance
40.2 Ohms