首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PHP01206E10R0BST5
影像僅供參考,以產品規格為準
PHP01206E10R0BST5
型號描述:
10 Ohms ±0.1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 1watt 10ohms .1% 25 PPM
型號:
PHP01206E10R0BST5
品牌:
Vishay / Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)