PA16NP223MAB15
- 型號描述:
22k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.5W, 1/2W Solder Lug
POT 22K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- PA16NP223MAB15
- 品牌:
- Vishay Sfernice
數量:
- Resistance (Ohms)
- 22k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Sealed
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- Adjustment Type
- User Defined
- Temperature Coefficient
- ±500ppm/°C
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- Solder Lug
- Actuator Type
- Knob
- Actuator Length
- 0.610" (15.50mm)
- Actuator Diameter
- 0.315" (8.00mm)