首頁 > Vishay Sfernice代理商 > P16NP105MAB15CV1D
影像僅供參考,以產品規格為準
P16NP105MAB15CV1D
型號描述:
1M Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1 Turns Cermet 0.12W Solder Lug
P16 NP 1M 20% A BO E3 CV1D
型號:
P16NP105MAB15CV1D
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:40 倍增量:1
Resistance (Ohms)
1M
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.12W
Built in Switch
Number of Turns
1.0
Features
Sealed
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Cermet
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Knob
Actuator Length
0.346" (8.80mm)
Actuator Diameter
0.630" (16.00mm)