P160KN-0QD15B1MEG
型號描述:
1M Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.2W, 1/5W PC Pins
電位器 16mm 1M ohm
型號:
P160KN-0QD15B1MEG
品牌:
BI Technologies / TT Electronics
原廠包裝量:
1320
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
1M
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Taper
Linear
Adjustment Type
Side Adjustment
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Knurled and Slotted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)