P16NM102MAB15CV1D
- 型號描述:
1k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Cermet 1W Solder Lug
P16 NM 1K 20% A BO E3 CV1D
- 型號:
- P16NM102MAB15CV1D
- 品牌:
- Vishay Sfernice
數量:
- Resistance (Ohms)
- 1k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 1W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Sealed
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- Adjustment Type
- User Defined
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Cermet
- Termination Style
- Solder Lug
- Actuator Type
- Round
- Actuator Length
- 0.402" (10.20mm)
- Actuator Diameter
- 0.370" (9.40mm)