首頁 > Vishay Sfernice代理商 > P16FNM103MAF5
影像僅供參考,以產品規格為準
P16FNM103MAF5
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Cermet 1W Solder Lug
P16F NM 10K 20% A BO E3 F5
型號:
P16FNM103MAF5
品牌:
Vishay Sfernice
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:40 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
1W
Built in Switch
Number of Turns
1.0
Features
Sealed
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Cermet
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Knob
Actuator Length
0.709" (18.00mm)
Actuator Diameter
0.866" (22.00mm)