首頁 > Vishay代理商 > CRCW25127R15FKEGHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW25127R15FKEGHP
型號描述:
7.15 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1.5W 7.15ohms 1% High Power AEC-Q200
型號:
CRCW25127R15FKEGHP
Power (Watts)
1.5W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
7.15 Ohms