首頁 > Vishay代理商 > CRCW20102K26FKEF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW20102K26FKEF
型號描述:
2.26 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 3/4watt 2.26Kohms 1%
型號:
CRCW20102K26FKEF
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2.26 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)