CRCW25125R49FKEGHP
- 型號描述:
5.49 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 5.49 OHM 1% 1.5W 2512
- 型號:
- CRCW25125R49FKEGHP
- 品牌:
- Vishay Dale
- Power (Watts)
- 1.5W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 5.49 Ohms