首頁 > Vishay代理商 > CRCW25124K02FKEG
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW25124K02FKEG
型號描述:
4.02 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1watt 4.02Kohms 1%
型號:
CRCW25124K02FKEG
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
4.02 kOhms