首頁 > Vishay代理商 > CRCW2512150RJNEHHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW2512150RJNEHHP
型號描述:
150 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW2512-HP 200 150R 5% E82 E3
型號:
CRCW2512150RJNEHHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:4000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1.5W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
150 Ohms