首頁 > Vishay代理商 > CRCW251210R0FKTGHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW251210R0FKTGHP
型號描述:
10 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW2512-HP 100 10R 1% R67
型號:
CRCW251210R0FKTGHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1.5W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
2512
Ratings
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)