CRCW251210K0FKEGHP
- 型號描述:
10 kOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 10K OHM 1% 1.5W 2512
- 型號:
- CRCW251210K0FKEGHP
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1.5W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- 2512
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)