首頁 > Vishay代理商 > CRCW2512107RFKEGHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW2512107RFKEGHP
型號描述:
107 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1.5watt 107Ohms 1% 200ppm
型號:
CRCW2512107RFKEGHP
Resistance
107 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1.5W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
2512
Ratings
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)