首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW20107R50JNEFHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW20107R50JNEFHP
型號描述:
7.5 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2010
型號:
CRCW20107R50JNEFHP
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2010
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
7.5 Ohms