CRCW20105R10JNEF
- 型號描述:
5.1 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 5.1 OHM 5% 3/4W 2010
- 型號:
- CRCW20105R10JNEF
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2010
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 5.1 Ohms