首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW20105R10JNEF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW20105R10JNEF
型號描述:
5.1 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 5.1 OHM 5% 3/4W 2010
型號:
CRCW20105R10JNEF
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2010
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
5.1 Ohms