首頁 > Vishay代理商 > CRCW20105K60FKTF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW20105K60FKTF
型號描述:
5.6 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW2010 5.6K 1% 100 R02
型號:
CRCW20105K60FKTF
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
5.6 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)