首頁 > Vishay代理商 > CRCW20102R20JNEFHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW20102R20JNEFHP
型號描述:
2.2 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1watt 2.2ohms 5% High Power AEC-Q200
型號:
CRCW20102R20JNEFHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
2.2 Ohms