CRCW20101R00JNEF
- 型號描述:
1 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 1 OHM 5% 3/4W 2010
- 型號:
- CRCW20101R00JNEF
- 品牌:
- Vishay Dale
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1 Ohms