首頁 > Vishay代理商 > CRCW201010K0FKEFHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW201010K0FKEFHP
型號描述:
10 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
CRCW201010K0FKEFHP
品牌:
Vishay
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:48 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)