CRCW12186R81FKEKHP
- 型號描述:
6.81 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor 1218 (3246 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW1218-HP 100 6R81 1% ET9 E3
- 型號:
- CRCW12186R81FKEKHP
- 品牌:
- Vishay Dale
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1.5W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 1218 (3246 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1218
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 6.81 Ohms