首頁 > Vishay代理商 > CRCW12186R80JNEKHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW12186R80JNEKHP
型號描述:
6.8 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 1218 (3246 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1.5watt 6.8Ohms 5% 200ppm
型號:
CRCW12186R80JNEKHP
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:4000
Power (Watts)
1.5W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case
1218 (3246 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
6.8 Ohms