首頁 > Vishay代理商 > CRCW12181K00JNTK
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW12181K00JNTK
型號描述:
1 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 1218 (3246 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1watt 1Kohms 5%
型號:
CRCW12181K00JNTK
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
1218 (3246 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1218
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
1 kOhms