首頁 > Vishay代理商 > CRCW1210300RFKEA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW1210300RFKEA
型號描述:
300 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/2watt 300ohms 1%
型號:
CRCW1210300RFKEA
品牌:
Vishay
原廠包裝量:
5000
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
300 Ohms