首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW12102K37FKTA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW12102K37FKTA
型號描述:
2.37 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/2W 1210
型號:
CRCW12102K37FKTA
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
2.37 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)