首頁 > Vishay代理商 > CRCW120690K9FKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW120690K9FKEAHP
型號描述:
90.9 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW1206-HP 100 90K9 1% ET1 e3
型號:
CRCW120690K9FKEAHP
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
90.9 kOhms