首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW120686K6FKEAC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW120686K6FKEAC
型號描述:
86.6 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RES 86.6K OHM 1% 1/4W 1206
型號:
CRCW120686K6FKEAC
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:50000 倍增量:1
Resistance
86.6 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)