首頁 > Vishay代理商 > CRCW120647R0FKEAC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW120647R0FKEAC
型號描述:
47 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/4Watt 47ohms 1% Commercial Use
型號:
CRCW120647R0FKEAC
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)