首頁 > Vishay代理商 > CRCW1206274KFKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW1206274KFKEAHP
型號描述:
274 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRCW1206-HP 100 274K 1% ET1 e3
型號:
CRCW1206274KFKEAHP
Resistance
274 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)