CRCW1206270RJNEAC
- 型號描述:
270 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RES 270 OHM 5% 1/4W 1206
- 型號:
- CRCW1206270RJNEAC
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 270 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)