首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW1206200RFKEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW1206200RFKEAHP
型號描述:
200 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 200 OHM 1% 3/4W 1206
型號:
CRCW1206200RFKEAHP
品牌:
Vishay Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
200 Ohms