CRCW12061M20FKTA
- 型號描述:
1.2 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- CRCW12061M20FKTA
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 1.2 MOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)