首頁 > Vishay代理商 > CRCW12061K00JNEAC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW12061K00JNEAC
型號描述:
1 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/4Watt 1Kohms 5% Commercial Use
型號:
CRCW12061K00JNEAC
Resistance
1 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)