CRCW1206180RFKEAHP
- 型號描述:
180 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 180 OHM 1% 3/4W 1206
- 型號:
- CRCW1206180RFKEAHP
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 180 Ohms