CRCW1206180KFKEAHP
- 型號描述:
180 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 180K OHM 1% 3/4W 1206
- 型號:
- CRCW1206180KFKEAHP
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Resistance
- 180 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)