首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW120616K0FKEAC
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW120616K0FKEAC
型號描述:
16 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RES 16K OHM 1% 1/4W 1206
型號:
CRCW120616K0FKEAC
品牌:
Vishay Dale
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
16 kOhms