首頁 > Vishay Dale代理商 > CRCW120616K0FKEA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW120616K0FKEA
型號描述:
16 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 16K OHM 1% 1/4W 1206
型號:
CRCW120616K0FKEA
品牌:
Vishay Dale
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
16 kOhms