首頁 > Vishay代理商 > CRCW1206150RJNEAIF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW1206150RJNEAIF
型號描述:
150 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/4W 150ohm 5%
型號:
CRCW1206150RJNEAIF
Resistance
150 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)