CRCW1206120RFKEAC
- 型號描述:
120 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RES 120 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- CRCW1206120RFKEAC
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 120 Ohms