CRCW1206120RFKEA
- 型號描述:
120 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES SMD 120 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- CRCW1206120RFKEA
- 品牌:
- Vishay Dale
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 120 Ohms