首頁 > Vishay代理商 > CRCW120610R0JNEAHP
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW120610R0JNEAHP
型號描述:
10 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 3/4watt 10ohms 5% High Power AEC-Q200
型號:
CRCW120610R0JNEAHP
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)