首頁 > Vishay代理商 > CRCW080582R5FKTA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW080582R5FKTA
型號描述:
82.5 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/8watt 82.5ohms 1% 100ppm
型號:
CRCW080582R5FKTA
品牌:
Vishay
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Failure Rate
Resistance
82.5 Ohms