首頁 > Vishay代理商 > CRCW080568R0JNEA
影像僅供參考,以產品規格為準
CRCW080568R0JNEA
型號描述:
68 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 1/4W 68ohms 5% 200ppm
型號:
CRCW080568R0JNEA
Resistance
68 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
0805
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)